Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Konserwacja obuwia

Zasady użytkowania obuwia

Obuwie przemoczone należy suszyć w temperaturze pokojowej min. 18 godzin. Nie wolno suszyć obuwia na grzejnikach lub piecykach. Zabrania się prania butów - pozbawia to skórę elastyczności i powoduje jej pękanie oraz osłabia spoiny kleju i ściegi szycia. Obuwie ze skóry naturalnej może przemakać zgodnie z PN-77/0-91030) i nie jest to „niezgodnością towaru z umową". Aby: częściowo temu zapobiec należy pamiętać o należytej pielęgnacji obuwia.

 • Przed pielęgnacją obuwie należy najpierw wyczyścić przy pomocy miękkiej tkaniny lub gąbki zwilżonej w letniej i czystej wodzie. Do konserwacji obuwia skórzanego należy używać wyłącznie past barwnych z udziałem wosków naturalnych, najlepiej w kolorze wierzchów. Zabrania się stosowania past samopołyskowych, które mogą uszkodzić lico skóry. Należy pamiętać również o konserwacji obłożyny skórzanej na obcasach. Po wyschnięciu pasty obuwie należy wypolerować. Obuwie ze skór welurowych. nubukowych i zamszowych nie można pastować żadną pastą. Do konserwacji tych skór służą środki w aerozolu i specjalna szczotka. Obuwie z materiałów włókienniczych należy otoczyć szczególną dbałością przed zabrudzeniami, a czyścić tylko gąbką zmoczoną w letniej, czystej wodzie.
 • O materiale, z którego jest wykonane obuwie informują piktogramy naklejone na spodzie obuwia. Na spodach obuwia mogą również znaleźć się inne informacje zawierające wytyczne co do pielęgnacji obuwia lub jego poszczególnych elementów, do których należy się stosować.
 • Obuwie należy zawsze wkładać lub zdejmować rozsznurowane.
 • Pielęgnacja obuwia leży w gestii Klienta, a nie producenta.
 • Klient powinien zadbać o wymianę fłeczków. W przypadku ich nieposiadania lub zużycia prosimy o kontakt z firmą obuwniczą.

W czasie użytkowania naszego obuwia prosimy o przestrzeganie następującego sposobu konserwacji:


WIERZCH KONSERWACJA
Skóra licowa Zabrudzone wierzchy obuwia zmyć szmatką lub gąbką zwilżoną w wodzie i wysuszyć w temperaturze pokojowej. Następnie stosować pasty lub kremy zgodne z kolorem wierzchu.
Pull-up, Crazy Horse Zabrudzone wierzchy obuwia zmyć szmatką lub gąbką zwilżoną w wodzie i wysuszyć w temperaturze pokojowej. Następnie stosować środki natłuszczające w aerozolu, zgodne z kolorem skóry lub bezbarwne.
Nubuk, Welur Zabrudzone wierzchy obuwia oczyścić specjalnie do tego przeznaczoną szczotką gumową Można stosować impregnaty w aerozolu przeznaczone do nubuków i welurów,

Nie używać past i kremów!
Skóra typu buffalo Zabrudzone obuwie zmyć zamoczoną w czystej wodzie i wyciśniętą gąbką lub szmatką oraz wysuszyć w temperaturze otoczenia. Na oczyszczoną i wysuszoną powierzchnię cholewki nanieść niewielką ilość kremu lub pasty do obuwia. Przetrzeć powierzchnię lekko zwilżoną tkaniną. Po krótkim czasie obuwie należy wypolerować przy pomocy miękkiej tkaniny lub szczotki.

Należy unikać przemoczenia obuwia.
Skóry lakierowane Zabrudzone wierzchy obuwia zmyć szmatką lub gąbką zwilżoną w wodzie i wysuszyć w temperaturze pokojowej. Następnie stosować kremy bezbarwne.
Florentik Zabrudzone wierzchy obuwia zmyć szmatką lub gąbką zwilżoną w wodzie i wysuszyć w temperaturze pokojowej. Następnie stosować kremy bezbarwne na bazie wosku, przeznaczone do skóry florentik.

UWAGA!

Nie stosować past samopołyskowych

Nie nakładać zbyt grubej warstwy pasty. Lepiej konserwować buty częściej mniejszą ilością pasty, dokładnie ją rozprowadzając.

Nie nakładać nowej warstwy pasty na starą.

W obuwiu bez podszewki bądź z podszewką naturalnie barwioną może występować farbowanie wnętrz, nie jest to wadą produkcyjną, lecz cechą skóry.

Obuwie typu „california" narażone na przemakanie.

Obuwie typu „megwal” narażone na przemakanie.


Warunki reklamacji

 • Obuwie przyjmowane jest do reklamacji tylko za okazaniem dowodu sprzedaży. Naprawa obuwia może zostać wykonana wyłącznie przez producenta. W razie możliwości należy użyć oryginalnego opakowania i dołączyć opis „niezgodności towaru z umową" na zgłoszeniu reklamacyjnym.
 • Obuwia, które zostało zniszczone lub uszkodzone w następstwie użytkowania obuwia niezgodnie z jego zwykłym przeznaczeniem albo innego błędnego użycia, lub zaniedbania obuwia.
 • W wyniku naprawy przeprowadzonej przez firmę inną niż producent bądź zakład usług szewskich.
 • Przez niewłaściwe zapakowanie obuwia podczas zwracania go producentowi.
 • Części zużywalnych jakimi są np. fleczki, które wymagają okresowej wymiany.
 • Przemakania obuwia, gdyż jest to właściwością skór naturalnych.
 • Zacieków i nalotów solnych powstałych w wyniku zanieczyszczenia środowiska.
 • Farbowania podszewek naturalnych w przypadku ich zawilgocenia (także pocenia).
 • Niewłaściwego dopasowania obuwia do tęgości i rozmiaru stóp i w wyniku tego przetarcia zapiętków oraz wygoda obuwia.
 • Obuwia z wadami jawnymi, widocznymi już w momencie zakupu takimi jak np. różnica kolorów lub nie identycznej struktury na całej powierzchni wierzchów obuwia.
 • Naturalne zużycie obuwia oraz uszkodzenia mechaniczne.
 • Płytkie szczeliny na krawędziach łączenia obuwia z podeszwą.
 • Uszkodzenia obcasów i obłożyny skórzanej wynikłej ze zużycia fleczków.
 • Obuwia niespełniającego podstawowych zasad higienicznych (brudne).

Warunki reklamacji regulowane są przez ustawę z dnia 27 lipca 2002 roku o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz.U, Nr 141, poz. 1176).

Życzymy przyjemnego użytkowania.

Zaufane Opinie IdoSell
4.76 / 5.00 160 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-04-25
super szybka obsługa, polecam
2020-04-21
Polecam
pixel